0552 238 31 66
info@ozelelifanaokulu.k12.tr
Balmumcu Mah. Dellalzade Sok. No:21 Ortaköy / Beşiktaş / İstanbul

Biz Kimiz

Özel Elif Çocuk Akademisi Anaokulu Beşiktaş Balmumcuda bulunan hayata hazır çocuklar yetiştirmeyi amaç edinmiş oyun odaklı butik bir eğitim merkezidir. Alanında uzman kişilerce yapılan çalışmalar kurucu psikoloğumuz tarafından desteklenmektedir. Sınıflarımızın herbiri çocuk algısına ve bilinç düzeyine göre hazırlanmış özel konsept sınıflardır. Okulumuzda davranış eğitimine verdiğimiz önemden ötürü bunu drama yaparak görselleştirip çocukların zihninde kalıcılığını ve eğiticiliğini pekiştirmek adına drama sahnemiz drama sınıfımız bulunmaktadır.

Kurucu psikoloğumuz dışında klinik derecesinde uzman bir çocuk psikoloğumuz belirli aralıklarla çocuklarımızı gözlemleyip çeşitli testler ve analizler yapmaktadır. Yabancı dil İngilizce tam zamanlı olarak branş öğretmenleri tarafından verilmekte olup sporsal faaliyetlerde bizim için son derece önemlidir. Bu bağlamda jimnastik ve diğer spor dallarında uzman antrenörler tarafından spor dersleri verilmektedir.

Bizleri heyecanlandıran diğer bir konuda çok ehemmiyet verdiğimiz doğa toprak bahçe alanımızdır. Okulumuzda hem çocukların eğleneceği kaydırak salıncak gondol ve diğer oyuncakların olduğu bir açık alan bahçemiz ve hem de toprağı işlemleyebilecekleri tohumlanma sürecine şahit olabilecekleri doğayla iç içe vakit geçirebilecekleri bir doğa toprak bahçe alanımız bulunmaktadır.
Bahçemizde mini hayvanlarımız çeşitli meyve ağaçlarımız sebzelerimiz çam ağaçlarımız mevcut olup yine bununla birlikte çocuklarda anksiyete kaygı gibi durumlarda terapi yöntemlerinden biri olan kum havuzumuz vardır.

Özel Elif Çocuk Akademisi Anaokulu'nda her çocuğun içindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı, özgüveni gelişmiş kendinden emin çocukların temelini oluşturmayı hedefliyoruz. Tek bir eğitim modelinden ziyade tüm eğitim modellerinin en iyi yönleri alınarak hazırlanmış; montessori eğitimi, reggio emilia, waldorf, stem eğitim ,high scope gibi yaklaşımlarla zenginleştirilmiş eklektik bir model oluşturduk. Sahaya çıkış iddiamız ve bizi diger kurumlardan ayıran fark bir anaokulundan çok daha ziyade çocuklarımız için karakter gelişimi ve eğitimi üzerinde durarak ezberleri bozuyoruz.

Anne şefkatini akademik düzeyle birleştirmek için sizleri de Beşiktaş Balmumcu'da bulunan elif çocuk akademisine bir çayımızı içmeye bekliyoruz. Kendine özgün tek kat fiziksel ortamıyla İddialı bir okul EYFS (Erken Yıllar Hazırlık Aşaması) Hızlı ve Analitik Düşünme STEM EĞİTİMİ Sınırsız keşif ve öğrenme Fen ve Doğa Organik ve Sağlıklı ekolojik okulumuz küçük bireyleri hayata hazırlıyor.

Bize Ulaşın
  • Balmumcu Mah. Dellalzade Sok. No:21 Ortaköy / Beşiktaş / İstanbul
  • T 0552 238 31 66
  • W 0552 238 31 66
  • E info@ozelelifanaokulu.k12.tr